Propozice Dajavera 2018

 

 

Neděle s čuvači u oveček pro nováčky, začátečníky i pokročilé.
Kde: Načešice - Dajavera (u Heřmanova Městce)
s kým: Daniela Rájová (rozhodčí pro zkoušky pasení)
limit: 9 pejsků na den
http://pasenidajavera.weebly.com/kontakt.html


Cena bude upřesněna před každou akcí a je v ní i teoretický výklad, částku je potřeba uhradit předem na účet - platba je na Spolkový účet: 2500055111/2010 do zprávy příjemci dejte prosím: paseni brezen (nebo jiný příslušný měsíc) a jméno je jedno jestli vaše nebo psa

Cílem: krásně unavit všechny čtyřnožce i dvojnožce, odnést si spoustu nových zážitků a poznatků.

Zveme všechny čuvače a nejen je, kteří již se s ovečkama seznámili a projevili nadšení pro práci, aby přišli prohloubit své znalosti a dovednosti v třetí intenzivce na Dajaveře. Těšíme se i na skupinu nováčků, a věříme, že vás tato činnost nadchce stejně jako nás.
Individuální přístup ke každému, teorie o pasení, praktické vyzkoušení práce vašeho psa u stáda, večer posezení a výměna našich zkušeností.

Program soustředění:
Seznámení se s ovečkama a základy práce se stádem.
Pejsci půjdou dle schopností a únavy ve 3 - 4 kolech, mezitím si povíme něco o práci se stádem, probereme teorii. Dle individuálních schopností půjdou pejsci 2 kolečka dopoledne a po poledním odpočinku (včetně teoretické části o pasení) 1-2 kolečka odpoledne. Je možné, že se při prvním seznámení pejsci hned neprojeví, při klasickém výcviku je učíme, aby si ničeho nevšímali, zde po nich chceme pravý opak. U někoho se vloha projeví dříve u jiného později, zatím se nám nestalo, že by jsme u někoho vlohu neprobudili. Pro jejich hlavičky je to práce nesmírně náročná, takže opravdu padnou příjemně unavení.
Úkoly budou individuální dle schopností psa a psovoda. Výcvik bude veden jako příprava na zkoušky a trialy (možné složit v říjnu na Dajaveře, případně i jinde).

 

1.) Místo konání a detaily s tím spojené:

Řada z vás jste už na Dajaveře byli, pro ostatní (a pro jistotu): Tréninkové středisko Dajavera se nachází v obci Načešice, kousek od Heřmanova Městce. Heřmanův Městec je klíčovým orientačním bodem a místem, z něhož se do Načešic nejlépe dostává - viz níže mapa příjezdu :) (Pokud se ztratíte, zkuste se dostat do Heřmanova Městce, odtamtud Vás do Načešic vždy odnavigujeme...)

Každopádně, zde je odkaz na Tréninkové centrum  Dajavera na mapy.cz  :
http://www.mapy.cz/#!x=15.629314&y=49.944880&z=16&l=15&t=s&d=user_15.629796%2C49.945475%2CNa%C4%8De%C5%A1ice%2C%20okres%20Chrudim~Tr%C3%A9ninkov%C3%A9%20centrum%20Dajavera%20

GPS souřadnice jsou (vyberte si podle formátu, který podporuje vaše navigace):

N 49°56.72850', E 15°37.78775'

49.9454750N, 15.6297958E

N 49°56.72850', E 15°37.78775'

Zde je odkaz na mapu s nakreslenou příjezdovou cestou k pastvině -  http://www.dajavera.com/kontakty.html  

Jedete-li do Načešic od Heřmanova Městce, hned za cedulí označující začátek obce Načešice odbočíte doprava do areálu zemědělského družstva, a následně po částečně zpevněné obslužné komunikaci doleva a do kopce, kde již uvidíte před sebou dřevěnou ohradu s pastvinou.

Pokud se ztratíte, volejte Katka 608 230 033, nebo Mirka 604 905 356 , ale lépe bude, když se neztratíte.

2.) Příjezd a další detaily

Příjezd, prosím, plánujte v den tréninku ideálně dle rozpisu. Abyste měli čas se protáhnout stejně jako protáhnout a vyvenčit psy (pokud jste účastníky se psy), ale hlavně, abychom mohli v 8:00 začít (pokud u příslušné akce není stanoveno jinak), počítejte s trochou rezervy, je sezóna uzávěrek na silnicích. Důrazně žádám o dodržování příjezdové cesty k pastvině, prostoru pro parkování a především pro venčení Vašich miláčků - toto není vhodné ani možné provádět na pastvině ani na přilehlém flyballovém cvičišti - viz mapka  http://www.dajavera.com/kontakty.html  . Pokud se Vám pejsci vyvenčí někde v prostoru u pastviny nebo cvičiště, prosíme o uklizení exkrementů. Všichni to uvítají, zejména pak ti, kdo jsou na Dajaveře doma nebo častějšími hosty :)

Při vícedenních akcích: pro ty z vás, kdo jedete z větší dálky na sobotu, je možné na Dajaveru přijet v podvečer nebo večer (ideálně mezi 18 - 21 hod.), jen prosíme o informaci, že dorazíte.

3.) S sebou (pro ty, kteří nemají tolik zkušeností, ostatní tento odstavec přeskočí)

S sebou, krom psů na pasení :-) vezměte misku na vodu (ta bude v areálu dostupná), pevné vodítko, případně rovněž náhubek; dále doporučuji kennelku nebo klec na dočasné "uklizení" psa (i když asi bude možno nechat je čekat v autě) - a rozhodně není dobré nechat je "šťavit" čekáním a pozorováním ovcí, když nebudou moct jít pracovat... Samozřejmostí je očkovací průkaz nebo pet-pas s platnými očkováními dle zákonných předpisů. Doporučené je i pojištění odpovědnosti za škody - určitě nenecháme psy, aby kousali do oveček, ale stát se to může a vy jste samozřejmě zodpovědní za všechny škody, které vaši miláčci v areálu napáchají. Z toho tedy vyplývá zákaz volného pobíhání psů v areálu (abychom zabránili konfliktům mezi pejsky, jejich případnému zaběhnutí se, nechtěnému setkání psů s elektrickými ohradníky nebo s kravami, které jsou často hned na vedlejší pastvině atd.) Připomínám rovněž, že pořadatelé akce nejsou zodpovědní za zranění či úhyn psa v souvislosti s akcí - ale samozřejmě ani ublížit psům, a to ani z neznalosti, vás nenecháme.

Oblečení a obutí přizpůsobte předpovědi počasí, zejména doporučuji pevnější obuv na pastvinu (gumáky neuškodí).

Chcete-li přespat na Dajaveře (viz níže), musíte si vzít s sebou rovněž lůžkoviny nebo spacák.

Další doporučenou součástí výbavy je pak kempinková židlička, abyste si měli na co sednout, případně fotoaparát nebo kamera, ale je fakt, že když budete u ovcí, určitě u toho nebudete stíhat sami něco fotit nebo natáčet :)

A jako obvykle doporučuji vzít si psací potřeby a poznámkový blok - bude určitě i teorie!

4.) Stravování

Stravování proběhne nejspíš společně v Heřmanově Městci v restauraci Eden, kde výborně vaří, samozřejmě dle zájmu :) Na místě je také "kantýna" s drobným občerstvením.Pokud dovezete něco dobrého na společné snídaně nebo ke kávě, určitě to ostatní ocení.
V případě hezkého počasí nezapomeňte nějaké dobroty na večer, je možné ogrilovat námi přivezené masíčko (můžeme se domluvit a společně něco koupit, nebo nechat naložit).

5.) Ubytování

Pro ty, kteří budou spát v areálu na Dajaveře jen připomínám, že ubytování se platí zvlášť na místě (200 Kč/noc v klubovně, 100 Kč/noc ve vlastním stanu) a že pokud chcete spát na Dajaveře v klubovně, musíte si vzít s sebou lůžkoviny nebo spacák. V klubovně je rovněž k dispozici kuchyňka s ledničkou, WC a sprcha.

No, a ještě na závěr - jaké by mohlo být počasí...
http://www.in-pocasi.cz/predpoved-pocasi/cz/pardubicky/nacesice-1512/
http://czech.wunderground.com/cgi-bin/findweather/getForecast?query=he%C5%99man%C5%AFv+m%C4%9Bstec  

A pro ty z vás, kdo jedete jako diváci a  přijedete i s pejskem, platí stejná pravidla jako pro účastníky – zákaz volného pohybu psů, venčení jen na určených místech.

Budete-li mít dotazy, klidně mi pište přes FB, e-mail, nebo sms.

Těšíme se na Vás na všechny,

Za pasoucí čuvače – Čertíci Jizerského Království (Katka + Petr + Mirka) za organizátory

a Daniela Rájová (za Dajaveru)